ما چگونه ایجاد ارزش می کنیم؟

دانشگاه ها و مراکز پژوهشی

عمده پژوهش های علوم انسانی در موسسات و مراکز پژوهشی، پژوهشگاه ها و دانشگاه ها تولید می شود. این پژوهشها عمدتا در قالب مقاله و کتاب منتشر و در جامعه علمی جریان می یابند اما با تغییر رویکرد دولتها و نیاز جامعه به پژوهش های کاربردی و فعالیتهای دانش بنیان، تولیدکنندگان دانش به دنبال راهکارهایی برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر و ایفانمودن نقشی فعالتر در جامعه هستند.

حوزه راهکارهای کاربردی سازی در شاخه های متعدد علوم انسانی متعدد است. رسانه، هنر، فرهنگ، کسب­ وکار، فناوری اطلاعات برخی از این حوزه ها هستند.

موسسه نورا با شناخت از حوزه های متعدد علوم انسانی، آشنایی با نیازهای بازار و زیست بوم پژوهش و فناوری در علوم انسانی توانسته است در مسیر ارتباط با جامعه و صنعت، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی را همراهی نماید. برخی خدمات این بخش عبارتند از:

  • تحلیل و ظرفیت شناسی و تدوین RFP ؛
  • برگزاری رویدادهای ترویجی کاربردی سازی علوم انسانی برای اساتید و دانشجویان؛
  • پذیرش پروژه های نظارت پروژه های برون سپاره شده کاربردی/عینی سازی علوم انسانی؛
  • مشاوره واحدهای متولی کاربردی سازی و ارتباط با جامعه و صنعت در سازمان؛
  • مشاوره، نظارت و اجرای پروژه های تولید محتوا؛

مراکز رسانه ای :

یکی از نقاط قوت تولیدات رسانه ای مانند فیلم های داستانی، مستند و انیمیشن قوت در موضوع و فیلمنامه این تولیدات است که علاوه بر برخورداری از بعد هنری و احساسی، از پشتوانه دانشی و علمی لازم نیز برخوردار باشند. خدماتی مانند موضوع شناسی، پژوهش مستند، غنی­ سازی فیلم­نامه، منبع­ شناسی و مواردی از این دست، از راهکارهای ارائه شده در نورا هستند که به دفاتر و موسسات فیلمسازی و تولیدات سینمایی ارائه می شود. ما در بخش خدمات و راهکارهای سینما و رسانه نورا برای تحقق این خدمت سناریوهای متعددی تدارک دیده ایم که به اقتضای پروژه شما ارائه می شود.

ناشران علوم انسانی:

در زیست بوم علوم انسانی مهمترین و رایج ترین خروجی در حال حاضر کتاب و مقالات علمی است که برای دیده شدن و اثربخش شدن باید به نحو درست به جامعه مخاطب خود معرفی شوند. اگر به عنوان ناشر علوم انسانی فعالیت می کنید و می خواهید نتیجه پژوهش تان فراتر از متن باشد و بیشتر دیده شود، تولید محتوای دانش بنیان یا عینی سازی تحقیقات علمی، راهکارهای متنوعی برای تحقق رویای شما دارد.

تولیدکنندگان محتوا:

تولید محتوای دانش بنیان رویکردی نوین در تولید محتوا است. منشاء الهام محتوا در این رویکرد، تحقیقات علمی و پژوهشی است. محتوای تولید شده در رویکرد عینی سازی مفید و معرفت افزا است و به مسئولیت اجتماعی توجه ویژه ای دارد. زندگی همه ما با نتایج و تصمیمات خرد و کلان علومی مانند مدیریت، اقتصاد، روانشناسی و … که علوم انسانی نامیده می شوند ارتباط تنگاتنگی دارد پس تولید محتوای دانش بنیان به ما کمک می کند تا در حرکت جامعه به سمت عقلانیت نقشی ایفا کنیم و علاوه براین مهم از سود کافی بهره مند شویم.

سایر کسب و کارها:

عینی سازی و کاربردی سازی علوم انسانی رویکردی است که براساس آن می توان برای حل مسائل کسب وکارهای مختلف راهکارهایی را ارائه داد.

مشاوره رایگان

با ما تماس بگیرید تا درباره سفر شما به دنیای عینی سازی با هم گفتگو کنیم

باز کردن چت